Chcete si najmout chůvu? Vybírejte ji pečlivě!

Chcete si najmout chůvu? Vybírejte ji pečlivě!

Dnes je velmi moderní, že si mladé rodiny s dětmi najímají na jejich hlídání chůvy. Ještě před pár lety se na tyto občany společnost dívala skrz prsty, ovšem nyní se z této tendence stává globální trend. V západních vyspělých zemích je totiž zcela normální, že se dítěte po relativním osamostatnění ujímá chůva a maminka s tatínkem vydělávají tolik potřebné finance.

Kde je tato služba k dispozici?

Doba naštěstí pokročila, a proto chůvy poskytují své služby i v České republice, konkrétně v Praze. Některé chůvy dokonce dojíždějí i do širšího okolí hlavního města, díky čemuž se okruh jejich potenciálních klientů značně rozšíří. V takovém případě však počítejte s lehce zvýšenou mzdou, neboť si bude paní na hlídání připočítávat i náklady na dopravu. Nemusíte se ovšem bát přemrštěné částky, protože sama agentura vybere tu chůvu, která je vašemu bydlišti nejblíže.

Co můžete od chůvy požadovat?

Službu hlídání dětí poskytují pouze proškolené chůvy, od kterých můžete očekávat, že se o vaše dítko postarají ve všech oblastech. Konkrétní spektrum poskytovaných služeb se ovšem bude odvíjet od osobní domluvy. Paní na hlídání vám může skočit na drobný nákup při procházce s dítětem nebo se spolu mohou pustit do obyčejných domácích prací. Chůva totiž bude vašeho syna nebo dcerku podporovat ve všech činnostech, které je jenom trochu zaujmou.

 

 

Jaké podmínky musí splnit každá kandidátka?

Paní na hlídání se ovšem nemůže stát jen tak ledajaká žena. Zkušené chůvy na hlídání dětí musí splňovat řadu kritérií, která okruh potencionálních kandidátek značně zúží. Jde například o čistý trestní rejstřík, doklad o fyzické a psychické způsobilosti nebo různé certifikáty o absolvovaných kurzech a školeních. Trendy ve výchově dětí se totiž neustále mění, a proto je důležité, aby paní na hlídání zůstala v obraze.

Pokud se chcete po narození potomka co nejrychleji vrátit do zaměstnání, pak využijte služeb paní na hlídání. Vybírejte ovšem pečlivě, neboť právě chůva bude mít z velké části vliv na výchovu vašeho syna nebo dcerky.

 

 

Sdílet příspěvek

No Banner to displayZanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


**

Top