Vánoční výlet na Karlštejnsko

Televize nebo výlet? Po pár dnech vánočního volna a pohádkové smršti se jistě rádi vydáte někam do přírody. Kam vyrazit a co tam podniknout? Ideálním místem na rodinný výlet je oblast Karlštejnska, která nabízí kulturní i volnočasové vyžití. S dětmi můžete navštívit majestátní hrad Karlštejn, s partnerkou vyrazit na Štěpánské koledování nebo relaxovat a rozjímat při procházkách u blízké Berounky.

Na hrad i v zimě

Na rozdíl od mnoha jiných historických památek můžete hrad Karlštejn navštívit i v zimních měsících vždy od pátku do neděle. Během vánočních svátků otevírá hrad své brány návštěvníkům také v další dny a rezervovat vstupenky na prohlídkový okruh lze online. Vzhledem k oblíbenosti lokality je vhodné si rezervovat dostatečně dopředu i ubytování v hotelu Karlštejn, protože kapacity jsou omezené a touha po úniku z metropole veliká. V rámci tzv. prvního prohlídkového okruhu si prohlédnete soukromé a reprezentační prostory císaře Karla IV., zhlédnout můžete i kopii české Svatováclavské koruny.

 

Koledování na hradě

Na hradě však nemusíte jen obdivovat císařské komnaty, ale můžete se také zaposlouchat do koled staré Evropy a tradičních vánočních písní během Štěpánského koledování s Canto Carso pod vedením dr. Romana Michálka. Smíšený pěvecký sbor předvede tradiční vánoční tvorbu, ale dojde i na společné zpívání českých koled a zvonění, proto si nezapomeňte vzít vlastní zvoneček s sebou. Příjemný zážitek z koncertu následně můžete vstřebávat při vánočním punči nebo adventním menu v luxusním hotelu Karlštejn, který připravil pro hosty balíček zahrnující tataráček z uzeného pstruha i dokřupava smaženého kapra s bramborovým salátem.

Trocha pohybu neuškodí

Co dalšího navštívit v okolí Karlštejna? Rozhodně se vydejte pěšky po některé z místních turistických tras. Vybírat můžete z nenáročné procházky po rovině kolem Berounky nebo vyšlápnout na některou z místních vyhlídek. Jednou z nich je vyhlídka u lomu Velká Amerika. Velká Amerika je zřejmě nejznámějším zatopeným lomem u nás a také místo, kde se natáčel film Limonádový Joe. Další úžasnou vyhlídkou je ta nad vesnicí Svatý Jan pod Skalou. Po zhruba půlhodinovém strmém stoupání vám bude za odměnu překrásný výhled do krajiny i na kostel sevřený mezi kopci.

 

 

Napsat komentář

Your email address will not be published.


*

Previous Story

3 nápady, k čemu se hodí magnetické kuličky. Vyzkoušejte

Next Story

Založení společnosti: Sídlo firmy, důležitá otázka každého podnikání

Latest from Volný čas

Top