Jak se v zimě postarat o suchou pokožku?

Jak se v zimě postarat o suchou pokožku?

Zima zatím neudeřila v plné síle, ale v následujících týdnech se rtuť na teploměru posune hluboko pod nulu. Před mrazem nás ochrání teplé oblečení, ovšem pod ním zůstane suchá pokožka, která se během chladného období ozývá mnohem hlasitěji než po zbytek roku. Kůže trpí následkem častých přechodů mezi prostředími s rozdílnými teplotami a působí ještě sušším dojmem. Nepříjemně svědí, červené a objevují se na ní praskliny. Naštěstí existují způsoby, jak během zimních měsíců o suchou či atopickou pokožku pečovat. Klíčem k navrácení komfortu je dostatečná hydratace. Nešetřete proto se zvláčňujícími krémy, které pokožku ochrání a navrátí jí optimální vlastnosti.

Když suchá = křehká

K charakteristickým projevům velmi suché pokožky patří tvorba jemných trhlinek. Přes porušenou kožní bariéru do kůže pronikají dráždivé látky, které vyvolávají nepříjemné pocity. Kromě prachových částic, roztočů a pylů vás mohou dráždit také kovy a určité složky kosmetických přípravků.

 

Prevencí před tvorbou trhlinek je hydratace a pravidelné promazávání. Majitelé suché pokožky mají dobré zkušenosti s kosmetikou na suchou pokožku od Biodermy. Vysokým hydratačním efektem (až o 80 % hydratovanou pokožkou již po prvním použití) se chlubí krém Atoderm Crème parfumée. Přípravek stimuluje tvorbu kyseliy hyaluronové, která v kůži udržuje vodu a zároveň vyrovnává jemné trhlinky. Takto hydratovaná pokožka účinně brání pronikání dráždivých látek.

 

 

Další účinnou látkou obsaženou v krému na suchou pokožku je unikátní komplex Skin Protect. Podporuje účinky kyseliny hyaluronové a přispívá k průběžnému doplňování lipidů do kožní bariéry. Díky této složce je kůže chráněna po celý den, a navíc i příjemně voní. Co ve složení krému Atoderm Crème parfumée rozhodně nenajdete, jsou parabeny. Přípravek je hypoalergenní a nekomedogenní, a tedy vhodný pro všechny typy pokožky včetně citlivé.

A co majitelé atopické pokožky?

Atopici se musí smířit s tím, že se své vrozené dispozice nikdy zcela nezbaví. Proto by se o svou kůži se sklony k zánětlivým reakcím měli naučit adekvátně pečovat. Kritickým obdobím je zima, kdy se pokožka nadměrně vysušuje, což obtíže související s atopickým ekzémem umocňuje. Kdo chce atopii udržet na uzdě, musí kůži dostatečně hydratovat a zajistit celistvost hydrolipidického filmu.

 

Nezapomeňte, že suché až atopické pokožce nedělá dobře častý kontakt s vodou. Redukujte proto koupele, mytí rukou a oplachování obličeje. Vyhýbejte se běžným mýdlům, čisticím prostředkům s obsahem agresivních látek a dráždivým pracím práškům. A neváhejte s pravidelným promazáváním krémem Atoderm Intensive Bauma od Biodermy s obsahem unikátního komplexu Lipigenium pro trvalou obnovu kožní bariéry.

Sdílet příspěvek

No Banner to displayZanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


**

Top