DJ Behype – začal jsem hrát jako jukebox

DJ Behype – začal jsem hrát jako jukebox
  1. Jak ses k hudbě a k samostatnému DJingu?Ahoj, hudbu mám v krvi od doby co jsem na světě. Jako malý jsem hodně poslouchal rock a metal. Neříkám že jsem starý, ale v té době se poslouchalo to co bylo .. nebyla možnost si song najít na youtube nebo si ho vypálit někde na CD. Postupem času jsem ale začínal vnímat to co poslouchají mojí kamarádí. Klasický každý kdo je narozený v letech 90s si pamatuje na éru alba Kontrafakt, Indy a Wich, PSH taký cizí věci jako 50 cent, 2Pac, Snoop Dogg a x dalších raperů. Takže sklon k hip-hopu mám od roku 2006 cca.

Cca v roce 2012 jsem začal zkoušet nějaké beaty, bohužel jsem si možná rok nevěděl rady a tutoriálu v té době moc nebylo. Od 2014 kdy jsem byl na první HH koncert rapera LA4 jsem zase chytil motivaci do ruky a začal tvořit a tvořit. Nechodil jsem ven a snažil se co nejvíc makat a sám se naučit.

V roce 2015 jsem dostal nabídku hrát v Ostravském klubu Broadway, kde jsem spíš hrál jako jukebox než DJ. V té době jsem hrál pouze přes půjčený notebook. Žádná konzole ani vinyl.

V roce 2017 jsem skončil s disko kluby a koupil si konzoli, na které jsem se učil skoro každý den nějaké finty. V tento rok jsem také dostal nabídku jako support DJ jednoho karvinského seskupení, které snad už ani není. Od té doby se mi začalo ozývat více a více promoterů.
Hrál jsem například po boku seskupení Milion + nebo Haha Crew.

 

Začátkem roku 2019 jsem dostal nabídku taky hrát koncerty se seskupením Azurit Kingdom.

Momentálně jsem si od DJingu dal na chvílí přestávku a snažím se více makat na hudbě.

 

  1. Máš vlastní studio nebo pracuješ u někoho?

 Studio mám doma vlastní .. ono pracovat u někoho není moc dobrý. Člověk musí mít na to klid a hlavně prostor.

 

3. Budeš v budoucnu dělat podobné akce, jako byl například Memorial pro Lil Peepa a XXX Tentaciona?

Hodně lidi mi píše a ptá se přesně na tyhle otázky. Bohužel nedokážu říct jestli nějaká taková akce ještě bude. Uvažoval jsem že udělám part 2, bohužel jsem měl dost koncertů a taková akce se dělá i půl roku.

 

  1. Jak tě napadla přezdívka Behype?

 Sloučení dvou slov Be a Hype (v angličtině něco jako „Být hajpován“) jsem Dj, který nestojí 2 hodiny na místě a nepouští si sám pro sebe věci a lidí usínají. Když jsem na stage tak jsem tam proto, abych lidi bavil a ne nudil.

 

 

  1. Co bys vzkázal na závěr?

Děkuji všem co chodí na koncerty a podporují své interprety. Taky díky všem mým fanouškům. Mějte se rádi! Nezapomeňte mě sledovat na instagramu @realbehype

 

Díky!

 

Sdílet příspěvek

No Banner to displayZanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


**

Top