Prémiové rumy pro opravdové požitkáře, to je řada Havana Club Iconica!

Ne všichni si libují v míchaných drincích… Pokud i vy dáváte přednost čisté chuti některého z kvalitních rumů, ve které se mísí tóny koření, dřeva a ovoce s náznakem kouře, propadnete řadě Iconica od známé značky Havana Club.

Doby, kdy byl rum s oblibou míchán na všechny možné způsoby, jsou už dávno pryč. Nyní převládá potřeba vychutnat si každý okamžik, každý doušek… Rumy z kolekce Iconica jsou oslavou výjimečného dne, příležitostí zapálit drahý doutník či pohostit své přátele skleničkou toho nejlepšího.

Řada Iconica se skládá hned ze 4 různých rumů: Selección de Maestros, Añejo 15 Años,  Havana Club Unión a Máximo Extra Añejo. Svou chutí, zvolenými ingrediencemi a designem lahví se řadí mezi kousky, kterými neurazíte ani toho nejvybíravějšího požitkáře. Na stránkách Prestige Selection si navíc můžete nechat lahev ogravírovat vlastním textem, díky čemuž se bude skvěle vyjímat ve vaší opečovávané sbírce nebo se stane přepychovým vánočním dárkem pro vaše blízké.

 

Za každým krokem v procesu výroby stojí tzv. „Maestros Roneros“ – mistři výroby rumu – a to od výběru cukrové třtiny až po konečné stáčení. Aby se mohli stát skutečnými Maestro Roneros musí být 15 let oddáni výrobě rumu. Poté předávají své zkušenosti svým dalším nástupcům. Jak říká současný Primero Maestro Ronero značky Havana Club, Don José Navarro: „Je to kulturní odkaz, který se předává od jednoho Maestro Ronero k druhému, z jednoho srdce do druhého, od jednoho Kubánce k dalšímu.“ Jejich obdivuhodný um, péče a láska, kterou do svého poslání vkládají, nám umožňují vychutnat si ten nejlahodnější rum a to především prémiovou kolekci Iconica. Spolu dohromady tvoří celek. Spolu dohromady tvoří řadu Iconica!

 

Selección de Maestros

 

Třikrát zrající sudový rum jantarového odstínu s hlubokým červeným jasem. Vůně pražených pekanových ořechů a koření odhaluje zemitý původ a dřevitý charakter. Po prvním doušku je cítit kulatá, lehká chuť, která se na patře rozvine v tóny kokosu, kávy, sladkého tabáku a hnědého koření. Vyváženost poskytují dozvuky páleného dubu a koření protnuté akcenty kandovaného ovoce.

 

 

 

 

Añejo 15 Años

 

Směs tvořená z rumů, které zrály minimálně 15 let, získala celou řadu ocenění. Rum Añejo 15 Años se vyznačuje čirou, jasnou a tělnatou tekutinou, jež je obohacena o mahagonový odstín. Vůně staví na první místo sušené ovoce, švestky a hrozinky dotváří tóny dubu. V ústech se pak rozvine chuť čokolády, sladkého ovoce, kávy, tabáku a koření, kterou na závěr podpoří komplexní dochuť s tóny vanilky a kakaa.

 

 

 

 

 

Havana Club Unión

 

První kubánský rum, jenž byl vytvořen za účelem zkombinovat ho s plnou chutí kubánského doutníku. Inspirací jeho vzniku byl kubánský zvyk zvaný „sobremesa“, kdy se kvalitní rum posílal po večeři kolem stolu a byl vychutnáván právě s dobrým doutníkem. Barva jantarově září a je cítit po dubu, kouři, kokosu, citrusech, sušeném ovoci a po kávě. V ústech se pak plně rozvine dřevitá chuť s důrazem na vanilku, čokoládu a sušené ovoce.

 

 

 

 

Máximo Extra Añejo

 

Limitovaná edice, pouhých 1 000 lahví ročně, je výsledkem řemeslného zpracování zahrnujícího míchání nejkvalitnějších a nejstarších prvotřídních ročníků rumu, které zrají ve sklepech značky Havana Club. Jde o unikátní a velice pomalý proces, jehož výsledkem je vzácná směs obdařená jantarovým jasem ztemnělým dlouhodobým zráním. Intenzivní vůně vyznačující se vyváženým dubovým a kouřovým nádechem je podpořena tóny hrušky, kokosu a sušeného ovoce. Chuť je sladká a suchá s důrazem na tmavou čokoládu, nasládlé sušené ovoce a vanilku. Rum je stáčen do karafy z křišťálového skla elegantních tvarů, jež jsou inspirovány havanskou ornamentikou.

 

 

 

 

Více informací se dozvíte na www.prestigeselection.cz

nebo na Instagramu: havanaclubcze

 

Napsat komentář

Your email address will not be published.


*

Previous Story

VIKTORKY PRO NADANÉ DĚTI

Next Story

OHLÉDNUTÍ ZA UDÁLOSTÍ ROKU V OBORECH KRÁSY A ŽIVOTNÍHO STYLU – VELETRHEM WORLD OF BEAUTY & SPA 2017 PODZIM

Latest from Lifestyle

Top