Posilování není jen pro muže. Proč byste měla do fitka chodit i vy?

Posilování není jen pro muže. Proč byste měla do fitka chodit i vy?

Toužíte po lepší postavě, ale stále se nemůžete odhodlat k akci? Po přečtení tohoto článku možná učiníte velký krok k nápravě. Prozradíme, proč je posilovací trénink vhodný i pro ženy. Podrobnosti nám vysvětlili profi trenéři z oblíbeného pražského fitka Kentoya Fitness.

 

Kentoya Fitness Praha nenavštěvují pouze muži – značnou část stálých klientů tvoří ženské osazenstvo. Dámy zjistili, že pod vedením odborníků mohou poměrně rychle odbourat nechtěné tukové zásoby, ale také zpevnit a vytvarovat postavu. Žádný jiný sport či aktivita nejsou tak efektivní jako správně sestavený posilovací trénink.

www.beinmagazin.cz_kentoyafitness_cz_01

Proč mají ženy často problémy s obezitou?

Obezita samozřejmě trápí i muže, ale u žen jsou potíže s nadváhou častější. Je to dáno tím, že mají od přírody více zásobního tuku a méně svalové hmoty. Tím pádem i nižší hodnotu bazálního metabolismu. Na postavě se logicky podepisuje také zaměstnání, které je obvykle sedavé.

Co získáte pravidelným posilováním?

Pravidelným posilováním dosáhnete zvýšení bazálního metabolismu a tím i rychlejšího spalování tuku. Vytvarujete své tělo tak, aby vypadalo zdravěji, sportovněji a mladistvěji. Mimo to se zbavíte bolestí zad, zpevníte pojivové tkáně a minimalizujete projevy celulitidy.

 

A to je teprve začátek. Posilovací trénink působí jako prevence proti kardiovaskulárním problémům a rakovině prsu. Ženy, které do posilovny dochází několikrát týdně, mají delší menstruační cyklus – v souvislosti s nižší hladinou stimulace prsní tkáně pak výrazně klesá riziko vzniku nádorů.

www.beinmagazin.cz_kentoyafitness_cz_02

Cvičení má pozitivní dopad na psychiku. Bojujete-li s depresemi, v posilovně se jich zbavíte a zvednete si sebevědomí. V Kentoya Fitness můžete zároveň docházet na solárium Praha, kde získáte krásné opálení.

Sdílet příspěvek

No Banner to displayZanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


**

Top