Porovnání nebankovní a bankovní půjčky aneb na co si dát při výběru pozor

Porovnání nebankovní a bankovní půjčky aneb na co si dát při výběru pozor

Mnoho budoucích klientů bankovních i nebankovních společností se při výběru vhodného úvěru nebo hypotéky řídí pouze jedním kritériem, kterým je výše úrokové sazby. Je nutné zaměřit se na veškeré podmínky, protože vás mohou nakonec překvapit další poplatky, díky kterým se nakonec ukáže vaše volba jako mylná a půjčka příliš drahá.

  • Hlavním ukazatelem je RPSN (roční procentní sazba nákladů). Je to tedy soubor všech poplatků.

Půjčka zdarma?

Jednou z možností při potřebě menší finanční hotovosti je využití první půjčku před výplatou zdarma. Také se můžete setkat s termínem půjčka před výplatou. Tento zajímavý produkt nabízí mnoho poskytovatelů. Jedná se o krátkodobou půjčku, za kterou nezaplatíte žádné úroky nebo poplatky. Je ale nutné splatit dlužnou částku v dohodnutém termínu.

  • Ačkoliv se to zdá podivné, skutečně vrátíte pouze to, co jste si zapůjčili.
  • Je to prostě akce na získání zákazníků do budoucna.
  • Není tu ale žádná podmínka pro další transakce.

Dlouhodobá půjčka

Jestliže je žádoucí zapůjčení větší finanční částky, pak jsou řešením dlouhodobé půjčky . Ty se mohou pohybovat v řádu až několika desítek miliónů korun. Tento finanční produkt je třeba řádně promyslet.

  • Vzhledem k výši úvěru budou měsíční splátky vysoké a doba splatnosti trvající i několik desítek let.

Tento finanční produkt nabízejí jak bankovní, tak i nebankovní společnosti a klient musí prokázat nejen dostatečné příjmy, ale i další záruky solidnosti a bonity.

Co hraje hlavní roli při výběru bankovní půjčky

Při výběru bankovní půjčky se můžete snadno orientovat pomocí několika ukazatelů

  • RPSN – roční procentuální sazba nákladů.
  • Doba splácení – menší doba splatnosti znamená menší výdaje na úrocích. Je ale nutné počítat s nečekanými výdaji a raději se držet při zemi.
  • Možnost kdykoliv úvěr splatit – někteří bankovní poskytovatelé nabízejí možnost kdykoli svůj závazek splatit i bez dalších poplatků.
  • Účelovost půjčky – jestliže použijete finance například na rekonstrukci bytu, pak sáhněte po účelové půjčce. V mnoha případech je výhodnější.

Sdílet příspěvek

No Banner to displayZanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


**

Top