Oblíbený DinoPark má nový přírůstek. Vezměte děti na prvního českého dinosaura

Oblíbený DinoPark má nový přírůstek. Vezměte děti na prvního českého dinosaura

Oblíbený pražský DinoPark ještě před prázdninami představil nejnovější dinosauří přírůstek, a ne jen tak ledajaký. Sbírku modelů dinosaurů v životní velikosti nově doplnil dokonce první český dinosaurus jménem Burianosaurus augustai. Za novým dinosaurem i dalšími druhohorními exponáty se můžete vydat na střechu obchodního centra Harfa.

 

dinopark-2

 

Ostatky Burianosaura byly nalezeny v roce 2003 v lomu u Mezholez na Kutnohorsku a jsou vůbec prvním důkazem toho, že na našem území žili dinosauři. V roce 2017 byl tento zástupce skupiny ornitopodů poprvé popsán v odborné literatuře a pojmenován Burianosaurus augustai. Jméno, které doslova znamená „Burianův a Augustův ještěr“, je poctou českému výtvarníkovi Zdeňku Burianovi a paleontologovi Josefu Augustovi.

 

dinopark-5

 

Burianosaurus augustai doplnil už tak rozsáhlou sbírku modelů druhohorních dinosaurů v životních velikostech, na které láká pražský DinoPark na střeše obchodního centra Harfa. Kromě dinosaurů se děti i rodiče mohou těšit na dekorace druhohorní přírody, dětské paleontologické hřiště s ukrytou kostrou pravěkého tvora, 4D Kino, mlhostromy pro osvěžení v letních měsících, dětské atrakce a spoustu dalších překvapení.

 

dinopark-4

 

 

O OC Galerie Harfa

Galerie Harfa v pražských Vysočanech byla otevřena 11. listopadu 2010. Již od počátku svého provozu se profiluje jako obchodní centrum nové generace. Jedním z výjimečných rysů je propojení se sousední O2 arenou, patřící mezi nejmodernější komplexy tohoto typu v Evropě. Ve 160 obchodech Galerie Harfa zákazníci nejen nakoupí, ale také žijí zábavou, sportem a módou. Střecha Galerie Harfa se od roku 2011 pyšní DinoParkem, který je jediný v Praze a do hlavního města přináší ověřený koncept zábavy a vzdělávání známý z Plzně, Ostravy a Vyškova. V zimních měsících je na střeše v provozu kluziště o rozměrech 20 × 30 m. V srpnu 2016 dokončila investiční skupina WOOD & Company akvizici administrativního a obchodního centra Galerie Harfa a stala se tak jejím novým akcionářem.

 

Sdílet příspěvek

No Banner to displayZanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


**

Top