Oblíbený DinoPark má nový přírůstek. Vezměte děti na prvního českého dinosaura

Oblíbený pražský DinoPark ještě před prázdninami představil nejnovější dinosauří přírůstek, a ne jen tak ledajaký. Sbírku modelů dinosaurů v životní velikosti nově doplnil dokonce první český dinosaurus jménem Burianosaurus augustai. Za novým dinosaurem i dalšími druhohorními exponáty se můžete vydat na střechu obchodního centra Harfa.

 

dinopark-2

 

Ostatky Burianosaura byly nalezeny v roce 2003 v lomu u Mezholez na Kutnohorsku a jsou vůbec prvním důkazem toho, že na našem území žili dinosauři. V roce 2017 byl tento zástupce skupiny ornitopodů poprvé popsán v odborné literatuře a pojmenován Burianosaurus augustai. Jméno, které doslova znamená „Burianův a Augustův ještěr“, je poctou českému výtvarníkovi Zdeňku Burianovi a paleontologovi Josefu Augustovi.

 

dinopark-5

 

Burianosaurus augustai doplnil už tak rozsáhlou sbírku modelů druhohorních dinosaurů v životních velikostech, na které láká pražský DinoPark na střeše obchodního centra Harfa. Kromě dinosaurů se děti i rodiče mohou těšit na dekorace druhohorní přírody, dětské paleontologické hřiště s ukrytou kostrou pravěkého tvora, 4D Kino, mlhostromy pro osvěžení v letních měsících, dětské atrakce a spoustu dalších překvapení.

 

dinopark-4

 

 

O OC Galerie Harfa

Galerie Harfa v pražských Vysočanech byla otevřena 11. listopadu 2010. Již od počátku svého provozu se profiluje jako obchodní centrum nové generace. Jedním z výjimečných rysů je propojení se sousední O2 arenou, patřící mezi nejmodernější komplexy tohoto typu v Evropě. Ve 160 obchodech Galerie Harfa zákazníci nejen nakoupí, ale také žijí zábavou, sportem a módou. Střecha Galerie Harfa se od roku 2011 pyšní DinoParkem, který je jediný v Praze a do hlavního města přináší ověřený koncept zábavy a vzdělávání známý z Plzně, Ostravy a Vyškova. V zimních měsících je na střeše v provozu kluziště o rozměrech 20 × 30 m. V srpnu 2016 dokončila investiční skupina WOOD & Company akvizici administrativního a obchodního centra Galerie Harfa a stala se tak jejím novým akcionářem.

 

obj

Napsat komentář

Your email address will not be published.


*

Previous Story

I MUŽI SI ZASLOUŽÍ PRÉMIOVOU PÉČI!

Next Story

GURMÁNSKÉ LÉTO S VYNIKAJÍCÍMI BURGERY V NOLE

Latest from Volný čas

Top