Jak zvládat karanténu s dětmi? Tipy a hry.

Včera jsme měli pracovní Skype hovor. Během hodinového rozhovoru se před obrazovkou vystřídaly snad všechny děti celého našeho pracovního týmu. Někteří rodiče vypadali, že to ještě berou s nadhledem, jiní už vypadali značně vyčerpaně.

Každopádně, přátelé. Jsou to naše děti, tak to s nimi (a oni s námi) hold budeme muset vydržet. A kdyby se vám hodilo pár osvědčených rad zasloužilých rodičů, tak tady jsou.

 

A protože chápeme, že to potřebujete stihnout dříve, než vás dítě klepne lego kostkou do nohy, nebo polije notebook, pojďme na to hezky stručně a v odrážkách:

 

ORGANIZUJTE TO

  • Zachovejte dětem řád, i když jsou doma. Stanovte jim čas na práci (resp. školu a domácí práce) a čas na odpočinek. Správná nástěnka je základ (a co teprve získat funkci nástěnkáře 🙂 )

STYLOVĚ PRO RODIČE

  • Když už musíte být doma, můžete váš prostor vylepšit. Co třeba tabule, která ale vůbec nevypadá jako tabule, ale jako designový luxusní prvek? Znáte skleněné tabule?

NAUČTE DĚTI PROGAMOVAT:

PŘES CELOU ZEĎ

  • Anebo to vezměte zgruntu. Když už učit, tak pořádně. A rovnou přes celou zeď. Třeba s Wrap-Up.

 

P.S. a zbylo vám ještě trochu času? Skvělé, tak se podívejte na super tip na hru, se kterou procvičí v bytě tělo i mozek a ještě ho to bude bavit.

 

 

Napsat komentář

Your email address will not be published.


*

Previous Story

Bushman nabídl materiál na výrobu roušek zdarma, „vyprodán“ byl už za pět hodin!

Next Story

Tomáš Ouhel – Ochránce přírody tělem i duší

Latest from Volný čas

Top