Pořizování čističky odpadních vod

Pořizování čističky odpadních vod

Trendem posledních let a stále oblíbenějším zařízením rodinných domků i firem je bezpochyby čistička odpadních vod neboli ČOVka. Tu si lidé kupují jako ekologické a finančně velmi úsporné řešení odpadu.

Wikipedie popisuje ČOV jako: Čistírna odpadních vod (zkratkou ČOV, z toho též „čovka“, často označována jako „čistička“) je zařízení, ve kterém dochází k čištění odpadních vod. Bývají budovány jednak v blízkosti různých provozů, kde slouží k čištění průmyslových vod, odpadních vod ze zemědělské výroby, a dále u měst a obcí, kde čistí vody komunální a smíšené, tedy komunální s průmyslovými.“

Oficiální web TZB info shrnul, proč si takovou čističku do domácnosti pořizovat:Každý majitel, a tedy provozovatel, by si měl uvědomit náklady spojené s vyvážením jímky či septiku. Výpočtem se dá zjistit, že celkové náklady za 5 let provozu zaslepeného septiku (žumpy) lze vyčíslit na 170 000 Kč, kdežto u čistírny na pouhých 76 000 Kč. Velmi důležitým faktorem je zpětné využití přečištěné vody jako zálivky okrasných zahrad, trávníků či rybníků.

Před tím, než se do pořizování ČOVky ale pustíte, buďte si vědomi, že se k tomu pojí neuvěřitelně velké množství otázek a odlišných faktorů, které je třeba zvážit. Od toho se pak odvíjí typ a značka ČOV, jaká je pro vás ideální, i celý postup její instalace. Neváhejte využít úvodní konzultace zdarma.

Sdílet příspěvek

No Banner to displayZanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


**

Top