Osvěžovač vzduchu: víte jak vybrat ten správný?  

K modernímu bydlení neodmyslitelně patří příjemná vůně. Vonné difuzéry, svíčky, spreje – víte, jak tyto osvěžovače správně kombinovat a který osvěžovač vzduchu se nejlépe hodí do jakého prostoru?

 

Osvěžovač pro malé a špatně větratelné prostory

Vstupní hala, chodba, toaleta, menší koupelna bez oken nebo šatní skříň. Tak přesně pro tyto prostory se bude nejlépe hodit difuzér s ratanovými tyčinkami. Difuzér se skládá z flakonu s vonnou náplní a několika ratanových tyčinek, které se vkládají přímo do flakonu. Díky procesu vzlínání nasají tyčinky vonné esence a ty se plynule a dlouhodobě uvolňují do prostoru. Tento typ difuzéru nevyžaduje žádnou zvláštní péči a bude dlouhodobě příjemně osvěžovat jinak špatně udržovatelné prostory. Intenzitu vůně můžete zvyšovat nebo snižovat jednak velikostí flakónu, ale také počtem tyčinek do flakonu vložených.

 

Potřebujete rychlé osvěžení? Bytový sprej by vám neměl chybět

Velmi rychlou a příjemnou variantou osvěžení bytu jsou bytové spreje. Na rozdíl od jiných osvěžovačů mají jednu unikátní schopnost a sice – pohlcovat pachy. Tedy nejenže váš prostor příjemně provoní, ale zároveň pachy účinně pohltí. Bytový sprej je skvělý pro majitele zvířat, kuřáky, lidi, kteří rádi vaří, ale také pro všechny, kteří rádi vítají sebe i své návštěvy v čerstvě a svěže provoněném bytě. Bytový sprej je jedinečný pomocník také pro sektor služeb a kancelářských prostorů. Dalším velkým pozitivem bytových sprejů je snadnost použití (po stisku rozprašovače se prostorem okamžitě line příjemná vůně) a neomezenost plochy provonění (intenzitu regulujete počtem střiků).

 

Vůně s příchutí romantiky? Nejluxusnější řešení: ultrazvukové osvěžovače

Nejluxusnější variantou osvěžovačů vzduchu jsou ultrazvukové osvěžovače. Tyto osvěžovače vytváří ultrazvukové vibrace, které umí oddělit vodní částice, ty se stanou lehčí než vzduch a v podobě studené páry stoupají vzhůru. Do difuzéru se může používat běžná voda z vodovodního kohoutku, do které přidáte několik kapek olejové vonné esence. Vzduch, který dýcháte, bude zvlhčený a voňavý. Tento druh bytových osvěžovačů je třeba připojit k elektrické síti. Existují ale i varianty difuzérů na baterie, které se neplní vodou, ale vyměňuje se u nich celá vonná baterie. Díky tomu jsou bezúdržbové a velmi vhodné do téměř jakéhokoliv prostoru.  Dalším velkým plusem ultrazvukových osvěžovačů je jejich příjemné podsvícení. Obvykle si můžete volit z širokého spektra barev, nebo i pozvolného prolínání.

Tip na závěr: i svíčka může přinést osvěžení

Provonění prostoru ruku v ruce s příjemnou atmosférou docílíte i kvalitní vonnou svíčkou. Pokud neznáte, určitě doporučujeme vyzkoušet svíčky WoodWick. Mají originální patentovaný dřevěný knot, který při hoření jemně praská a připomíná zvuk hořícího krbu. Tyto svíčky si právem zasloužily pověst jedničky mezi svíčkami.

 

Napsat komentář

Your email address will not be published.


*

Previous Story

Jak probíhá reklamace automobilu radí Aplikant.cz

Next Story

Známe nejkrásnější Plus Size modelky ČR 2021!

Latest from Lifestyle

Top