Lékárnička na hory

Lékárnička na hory

Nemůžete se dočkat, až zase po roce vyrazíte na hory? Čerstvě napadlý sníh křupe pod nohami, sluníčko se odráží od parádně upravené sjezdovky. Stačí už jen zacvaknout boty a pustit se ze svahu dolů. Je snad něco, co by vám mohlo tuhle idylku zkomplikovat? Ne, když se na veškeré možné nepříjemnosti předem připravíte a do lékárničky nezapomenete přibalit následující vychytávky. Nikdy nevíte, kdy se venku zatáhne, a ve vánici budete nuceni vyhledávat lékárnu.

  • Krém na opalování

Není nutné polemizovat o agresivitě horského sluníčka. Možná, že pokud pojedete na hory poprvé, nenapadne Vás, že se na horách můžete drasticky spálit. Vzduch je na horách řidší a sluníčko může v případě, že se nechráníte kvalitním opalovacím přípravkem s vysokou ochranou před slunečním zářením, nadělat pořádnou paseku.

  • Brusinkový koncentrát

Chlad může narušit Vaši imunitu a nebezpečným bakteriím snáze se tak povede udělat Vám z dovolené hotové peklo. Každá žena, která už zažila zánět močového měchýře, ví, že tahle komplikace přichází jako rána z čistého nebe a je tak nepříjemná, že ji nejde vypustit z hlavy. Rychlý nástup příznaků můžete zabrzdit užíváním léčivých přípravků v kombinaci s čaji, které cíleně pomáhají k rychlejšímu odstranění těchto bakterií z močových cest.

  • Pilulka „po“

Bakterie, které zapříčiňují zánět močových cest, nevznikají vlivem chladu. Jejich zavlečení do močového ústrojí mohou způsobit některé rizikové aktivity, například sex. Ten může způsobit ještě další trable. Ve chvíli, kdy se budete s partnerem společně zahřívat, může dojít k přešlapu, který je nevratný. Pokud jste rodičovství nestihli naplánovat ještě před odjezdem, sbalte si s sebou na hory i pohotovostní antikoncepci, která dokáže nechtěnému početí zabránit až 72 hodin od rizikového styku. V tomto případě však platí – čím dříve, tím lépe. Běžně k dostání je například Escapelle, který má trvanlivost 5 let od data výroby. Když jej nebudete muset použít, tím lépe, budete ho mít připravený na další dovolenou. Tahle investice do vašeho klidu se vyplatí.

  • Proti bolesti hlavy

Opačným problémem toho předchozího může být bolest hlavy. Muži možná znají tuhle výmluvu, ale pokud to výmluva není, byla by škoda nechat si ujít všechny radovánky, které vám vysněná dovolená přichystala. Nezapomeňte si proto přibalit léky proti bolestem hlavy. Nikdy nevíte, kdy vám jedna sklenička navíc znepříjemní celý den. A kdyby vás bolest náhodou potkala na sjezdovce, je dobré mít alespoň nějakou tu pilulku v kapse.

  • Na zažívání

Nekvalitní nebo příliš tučné jídlo, případně obě varianty dohromady Vám můžou rozhasit zažívání tak, že se Vám nebude chtít vylézt ani z chatky. Ať už budete řešit pálení žáhy, těžkost anebo naopak rychlost průletu na toalety, vždycky se vyplatí mít v zásobě přípravek, který dokáže tyto problémy rychle řešit. Při těžkostech může pomoct i fenyklový nebo heřmánkový čaj.

  • Náplasti

Jestliže se opřete do nových lyžařských bot naplno, můžete se setkat s nepříjemnými otlaky. Než se boty přizpůsobí Vaší noze, je třeba tyto otlaky ošetřit náplastmi, které zabrání jejich zcitlivění a rozedření. Puchýře by Vám mohli znepříjemnit celý pobyt na horách, na který jste se tak dlouho těšili.

 

Sdílet příspěvek

No Banner to displayZanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


**

Top