KUBÁNSKÝ RUM PACTO NAVIO BYL UVEDEN NA ČESKÝ TRH

 • 20. únor se stal pro českou rumovou scénu výjimečným dnem. V pražském baru La Casa de la Havana vieja byl představen unikátní kubánský rum Pacto Navio, který na domácí trh přináší výjimečnou chuťpravého kubánského rumu kombinující vanilku se skořicí a citrusy s pikantními sladkými tóny francouzského vína Sauternes a sušeného ovoce.
 •  

  Večerem spojeným s degustací provedl hosty globální ambasador značky Pacto Navio Alfredo Guerra Fidalgo a viceprezident kubánské barmanské asociace Pavel Ferdandez. Byl představen nejen kompletní postup výroby tohoto kubánského rumu, ale také celý příběh jeho vzniku a proč rum dostal svůj název Pacto Navio.

  Rum Pacto Navio získal své jméno po námořní mírové dohodě, kterou mezi sebou uzavřely Francie a španělské kolonie po ukončení napoleonských válek v roce 1815. Pakt znamenal obnovení obchodního styku mezi oběma zeměmi a otevření globálního námořního trhu. Z Francie putovalo v sudech na Kubu slavné víno Sauternes, přičemž zpět přivážely lodě v těch samých sudech kubánský rum. Během cesty přes Atlantik měl rum dost času vstřebat sladkost dezertního vína a vznikla nová, výjimečná chuť.

  Pacto Navio je unikátní stařený rum, jenž v sobě obsahuje až 27letou rumovou bázi. Jeho lahodná decentní sladkost vzniká naprosto přirozeně a to dozráváním v sudech právě po dezertním víně Sauternes a vyhovuje tak náročným kubánským standardům. Kubánští maestros roneros jsou totiž svou nevolí k dodatečnému doslazování pověstní!

  Rum Pacto Navio je za doporučenou cenu 999 Kč k dostání:

  Bary:

  La Bodeguita del Medio

  La Casa de la Havana Vieja

  Cubana

  Osa

  Pitkin

  Konvice

  Konvikt

  Al Capone

  Maxim

  E-shopy:

  iTesco.cz

  Alkohol.cz

  Prestigeselection.cz

  Donpealo.cz

  Mydrinks.cz

  Alkoholshop.cz

  Více informací se dozvíte na https://www.instagram.com/pactonaviorum/

  Napsat komentář

  Your email address will not be published.


  *

  Previous Story

  TRÁPÍ VÁS KILA NAVÍC? NASTARTUJTE SVÉ SPALOVÁNÍ RYCHLE A EFEKTIVNĚ!

  Next Story

  KIPLING PŘINÁŠÍ KOLEKCI TRAVEL.LIGHT PRO POHODLNÝ ŽIVOT!

  Latest from Zajímavosti

  Top