Jak vybrat zdravou tyčinku

Jak vybrat zdravou tyčinku

Na trhů je velké množství tyčinek, které si můžete koupit a rychle se zasytit. Nabídka všemožných druhů tyčinek je velká. Je ovšem důležité číst nejen informace na obalu, ale i vzadu.

Lehce pak zjistíte, že je třeba do tyčinek přidáván třeba palmový olej (nechvalně známý pro ničení planety). Navíc mohou tyčinky obsahovat mnoho tuku a přidaný cukr. Tváří se jako ovocná tyčinka, a přitom je obsah ovocné složky v tyčince třeba desetiprocentní. Důrazně proto doporučujeme číst si informace i vzadu, kde najdete i datum minimální trvanlivosti. Ta ovšem nevybízí k tomu, aby po tomto datu byl produkt vyhozen do koše, když na něj ještě máte chuť. To si lidé často pletou s datem spotřeby, což se týká třeba mléka, u kterého je potřeba si na to dát pozor. Tudíž jestli jste proti plýtvání potravin, můžete zkusit „prošlé“ tyčinky ještě chvíli jíst.

Nicméně přidaný cukr je vhodným tématem, na které je dobré navázat. Klasický rafinovaný cukr není nezbytný. Lze jej nahradit například medem, javorovým sirupem, třtinovým cukrem nebo kokosovým cukrem, což někteří výrobci dělají. Jednou z možností je ale spolehnout se pouze na ovoce a plody, které jsou přirozeně sladké.  V tomto případě pomohou rozinky, sušená jablka nebo sušené meruňky. I proto jsou leckdy tyto ingredience využívány jako zdravý základ přírodních tyčinek. Jestli máte na nějakou zdravou tyčinku chuť, zkuste třeba tu od Avicenna Food, kterou nabízí firma Oilseed. Firma Oilseed navíc nově spustila e-shop NewU snack na www.newusnack.cz, aby lidé měli přístup ke kvalitním rozinkám, sušeným jablkům, moruším, pistáciím nebo třeba mandlím, a mohli jste si i vy doma sami připravit vlastní tyčinkovou mňamku.

Sdílet příspěvek

No Banner to displayZanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


**

Top