Augmentace – zvětšení prsou

Augmentace – zvětšení prsou

Přemýšlíte o zákroku v podobě zvětšení prsou? Co všechno takový zákrok obnáší, co mu předchází a jaká vás bude čekat pooperační péče nebo možné komplikace?

 

Nejedna žena, kterou nejen po porodu nebo kojení, ale i například po výrazném zhubnutí, trápí povislá nebo malá prsa, se rozhodne pro zvětšení prsou. Taková plastika prsou je možná několika způsoby. Možností je tak augmentace a to konkrétně pomocí silikonových implantátů, zvětšení prsou vlastním tukem nebo zvětšení prsou s modelací či kombinací obou těchto variant. V případě použití vlastního tuku, a to liposukcí se zákrok nazývá autoaugmentace. A jak taková autoaugmentace, zvětšení prsou vlastně probíhá a co zákroku předchází?

Co zákroku předchází

V případě, že se rozhodnete pro návštěvu plastické chirurgie Brno, nejspíše vás bude také zajímat, co takovému zákroku vůbec předchází. Před zákrokem samotným je nutná konzultace, během které se domluví všechny podrobnosti a stanovení nejvhodnějšího postupu. Následně si vyberete typ operace a případně druh implantátů. Poté již bude domluven termín operace. Týden před zákrokem byste měly vynechat léčiva obsahující kumariny. V případě, že dlouhodobě užíváte ibuprofen či kyselinu acetylsalicylovou, i tyto léky týden před zákrokem vysaďte. Léky ovlivňující srážlivost krve by mohly vést ke zvýšení krvácivosti během zákroku i po něm.

Co se děje během zákroku a jaká následuje pooperační péče

Jednou z nejčastějších otázek žen, které mají zájem o plastickou operací prsou je to, co se dějem během zákroku jako takového a také to, jaká je čeká pooperační péče a případná omezení.

Další případné otázky můžete konzultovat na rodinné klinice estetické chirurgie, jejíž specializací je právě plastická chirurgie. Tu založil MUDr. Tomáš Ventruba, který má v tomto oboru spoustu zkušeností.

Možné komplikace po zákroku

A jaké mohou po plastice prsou nastat komplikace? Mezi možné komplikace patří především zvýšené krvácení, infekce, nesnášenlivost šití nebo komplikace spojené s anestezií. Dále se mohou objevit specifická rizika související s hojením či s použitými silikonovými implantáty.

Sdílet příspěvek

No Banner to displayZanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


**

Top